Як громадянам Казахстану розлучитися в Україні
Сьогодні в блозі ми розглянемо приклад з нашої судової практики про розірвання в українському суді шлюбу громадян Казахстану, які проживають та зареєстровані в Києві. Також даний процес був цікавий тим, що він оформлявся дистанційно, за дорученням зробленим нашою клієнткою в Посольстві України в Австрії під час її перебування у відрядженні.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Розірвання українським судом шлюбу громадян Казахстану
Україна та Казахстан ратифікували Конвенцію про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, укладену країнами СНД 22 січня 1993 року.
Конвенція містить положення про те, що розлучення громадян Казахстану може бути оформлене не тільки в Казахстані, але і в Україні, якщо подружжя проживають на її території. Якщо ж чоловік та дружина проживають в різних країнах СНД, то їх шлюб може бути розірваний в будь-якій з цих країн.
Оформлення розлучення в Україні з Австрії
Для того, щоб почати шлюборозлучний процес в Україні, не потрібно фізичної присутності подружжя, можна довірити представлення своїх інтересів у суді сімейному юристу. В даному випадку наша довірителька перебувала в тривалому відрядженні в Європі, а розлучення було потрібно отримати якомога швидше. Тому договір про надання юридичних послуг з оформлення розлучення був укладений дистанційно, судову довіреність вона змогла зробити в найближчому Посольстві України в Австрії.
Також для подачі позову в суд нам був потрібний оригінал її казахстанського свідоцтва про шлюб.
Комплект документів був висланий експрес-відправленням та вже через кілька днів опинився у нас.
Читайте також:
Визнання іноземного шлюбу в Україні
На свідоцтві про шлюб був проставлений апостиль, частково викладений французькою та англійською мовами. З метою надання свідоцтва до суду було потрібно все перевести на українську мову та переклад нотаріально засвідчити, бо мовою судочинства відповідно до процесуального законодавства є українська.
З метою надання в український суд казахстанського свідоцтва про шлюб ніякої додаткової легалізації та апостилювання не потрібно. В даному випадку у подружжя стояв на документі апостиль для визнання документа в європейських країнах.
Далі ми підготували позовну заяву, де вказали, що у подружжя відсутні суперечки про дітей та про майно. Це необхідно для того, щоб суддя прийняв позов про розлучення до провадження, та зовсім не означає, що ці суперечки в подальшому не можуть з’явитися та не можуть бути вирішені через суд.
Позивач та відповідач проживали та були зареєстровані за однією адресою в Києві, її потрібно було прописати в позові.
Далі слід було направити позовну заяву з копіями: судової довіреності на наших сімейних юристів, свідоцтва про укладення шлюбу, свідоцтв про народження дітей, виписки з будинкової книги, поштовим відправленням з описом вкладення відповідачу за адресою його Київської реєстрації.
І тільки після цього можна було подавати позов до суду.
До примірника судового позову ми доклали:
- копію нотаріального доручення на ведення справи;
- оригінал казахстанського свідоцтва про шлюб з перекладом;
- копії свідоцтв про народження неповнолітніх;
- виписку з будинкової книги за адресою подружжя;
- квитанцію про сплату судового збору за розлучення;
- чек та опис вкладення про відправлення документів відповідачу.
Відповідач володів українською мовою, тому більше ніяких переказів готувати не треба було. У разі розлучення з громадянами інших країн може знадобитися додатково переводити позов та всі судові документи на рідну мову чоловіка.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Рішення про розлучення громадян Казахстану в Україні
Далі почалася стадія судових слухань, інтереси позивача представляли наші сімейні юристи, відповідач ходив в суд самостійно. На другому засіданні суддя прийняв рішення шлюб розірвати та оголосив його резолютивну частину. Чоловік не став затягувати розлучення скаргами у вищі суди та через місяць рішення вступило в законну силу. Ми отримали його з відміткою суду. Дата зазначена на ній є офіційною датою припинення шлюбу.
Шлюб громадян Казахстану був розірваний в українському суді через 3 місяці після подачі позову. Наша довірителька отримала на руки готове рішення суду про розлучення.
Якщо ви є іноземним громадянином та вам необхідно оформити розлучення в українському суді, ви можете проконсультуватися з нашими адвокатами по телефону: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram) або через месенджер WhatsApp.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: