Материнський капітал при поділі майна

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Материнський капітал при поділі майна" я розповім про материнський капітал при поділі майна, як ділиться материнський капітал при розлученні, як ділиться будинок, куплений на материнський капітал при розлученні, Розділ житла, придбаного за материнський капітал при розлученні. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Материнський капітал при поділі майна

Материнський капітал – це вид фінансової підтримки, який надається деяким країнам для сімей, що мають новонароджених дітей. Такий вид допомоги зазвичай спрямований на підтримку матері і дитини в період після пологів.

При поділі майна в рамках розлучення, питання материнського капіталу може виникнути у зв’язку з питаннями забезпечення дитини, визначення обов’язків батьків і розподілу фінансових ресурсів для забезпечення потреб дитини.

Нижче розглянуті деякі аспекти, які можуть враховуватися:

  • Зобов’язання стосовно Дітей: При визначенні розподілу майна і визначенні обов’язків батьків, можуть враховуватися питання, пов’язані з материнським капіталом. Це може включати визначення того, яким чином буде використовуватися ця допомога для підтримки дитини.
  • Фінансове Забезпечення Дитини: Розподіл фінансових ресурсів для забезпечення потреб дитини може бути частиною угоди про розлучення або рішенням суду. Материнський капітал може враховуватися при визначенні загального фінансового пакета для дитини.
  • Обов’язок Отримання Материнського Капіталу: Якщо один з батьків має право на материнський капітал, може бути важливим визначити, як цей дохід буде враховуватися при визначенні загального фінансового стану сім’ї.
  • Питання Аліментів: Якщо встановлюється обов’язок сплати аліментів, материнський капітал може впливати на величину цих платежів та загальний обсяг фінансової підтримки.

Важливо взяти до уваги, що конкретні аспекти залежатимуть від законодавства та правил у вашій країні чи регіоні. У випадку розлучення або подібних питань рекомендується звертатися до юриста або консультанта з родинного права для отримання індивідуальної правової консультації відносно вашої конкретної ситуації.

Як ділиться материнський капітал при розлученні?

Згідно З сімейним кодексу України говорить про спільну власність подружжя. Їй визнаються доходи кожного з подружжя, пенсії, допомоги, а також інші грошові виплати, які не мають спеціального цільового призначення.

Також говорять про те, що материнський капітал є виключно цільової державної підтримки, відповідно спільним майном чоловіка і дружини воно не визнається і розділу у звичайному порядку (50/50 між подружжям) грошова сума капіталу не підлягає.

На додаток – не підлягає розділу у звичайному порядку і майно, що купується за мат.капітал за передбаченим законом напрямку поліпшення житлових умов. До такого висновку прийшов Верховний суд, який виніс 26 січня 2016 року ухвалу у справі.

Суди попередніх інстанцій з істотними порушеннями норм матеріального права виносили рішення про розподіл між колишнім подружжям будинку, в будівництві якого використовувалися кошти материнського капіталу, як рядового спільно нажитого майна – т. е. По 1/2 кожному. Законні інтереси дітей при цьому судами враховано не було, оскільки будинок не був добудований і виділити їм свої частки на момент розділу не представляється можливим.

Як ділиться будинок, куплений на материнський капітал при розлученні

Розглянувши скаргу матері, Верховний суд визнав, що незважаючи на те, що будинок побудований під час шлюбу, він не є спільно нажитим майном, оскільки материнський капітал має спеціальне цільове призначення. У зв’язку з цим його не можна ділити в пропорціях 50% на 50% – діти також повинні отримувати свої частки при розділі майна між подружжям, і їх батькові після розлучення не може відійти частка більше 25%!

Відповідно до реалізації свого законного права грошова сума, зазначена в іменному сертифікаті, буде належати виключно власнику такого документа. Але слід знати, що материнський капітал не завжди належить жінці – матері дитини, на його отримання і розпорядження має право і чоловік в наступних випадках:

  • коли він самостійно усиновляє другого і наступну дитину;
  • мати дитини вмирає, або суд визнає її померлою;
  • матір позбавили батьківських прав;
  • мати вчинила злочин проти своєї дитини або дітей.

приклад

Дружина Іванова А.І. померла при пологах другої дитини. Батько дитини Іванов Д.А. має право на отримання сертифіката на материнський капітал.

Чи ділиться материнський капітал між подружжям при розлученні?

Зазвичай при розлученні спільно нажите майно ділиться навпіл. Спільно нажитим визнається все те, що було придбано в той час, коли подружжя перебувало в шлюбі (СК України – Сімейний кодекс України).

Материнський капітал, як правило, купується також під час шлюбу подружжя, але причина, по якій материнський капітал не підлягає розділу, полягає в тому, що він носить в собі спеціальне цільове призначення – фінансову підтримку сім’ї, яка має двох дітей і більше. А кошти, отримані на цілі як правило, поділу не підлягають.

Грошову суму, зазначену в сертифікаті на материнський (сімейний) капітал стосовно майну можна витратити на поліпшення житлових умов сім’ї. Придбати житло, побудувати будинок або зробити ремонт в житловому приміщенні, а також погасити борг на придбане житло в іпотеку або використовувати в якості початкового внеску по іпотеці.

приклад

Подружжя Сидорова, вирішили припинити свої шлюбно-сімейні відносини. Вони вирішили поділити своє спільно нажите майно – житловий будинок по ½ частки кожному. Крім цього, у подружжя є сертифікат на материнський капітал на отримання певної грошової суми. Розділити таку суму на двох Законом заборонено, грошові кошти, зазначені в документі, залишаться у подружжя і витратити вона їх зможе виключно на встановлені державою мети.

Розділ житла, придбаного за материнський капітал при розлученні

Розмір материнського капіталу залишиться незмінним до 1 січня 2023 року згідно з законом.

Купити житло за вищевказану суму в нашій країні неможливо. Відповідно, багато сімей використовують материнський капітал для того, щоб частково оплатити покупку житла. При покупці житла на кошти з материнського капіталу незалежно будинок це, або квартира – нерухоме майно буде оформлятися в часткову власність.

Частки в житловому приміщенні зазвичай належать в рівних співвідношеннях чоловікові, дружині, а також, як мінімум, двом дітям. Але нерідкі випадки, коли один із подружжя приймає рішення піти з сім’ї.

В такому випадку, частка кожного члена сім’ї вже визначена, і, відповідно, при розлученні поділити можна тільки інше майно, придбане під час шлюбу. В цьому випадку, виділити частку у квартирі в натурі – неможливо, т. К. Для цього має бути наявність окремого виходу. В цьому випадку, чоловік може зажадати компенсацію, рівну вартості його частки та віддати свою частину дружині.

приклад

Подружжя Петрови, які мають двох дітей, вирішили купити чотирикімнатну квартиру. Грошова сума на покупку майна складалася з сімейних накопичень і коштів материнського капіталу. Квартиру купили і оформили у власність по 1/4 частці кожному члену сім’ї. Через 5 років подружжя вирішило розірвати свій шлюб. Ділити квартиру навпіл подружжя не має права, т. К. На майно вже з самого початку була встановлена ​​часткова власність кожного. Чоловік отримав компенсацію за свою частку і відмовився від неї.

Як ділиться квартира, куплена на материнський капітал, при розлученні?

Для нерухомого майна, придбаного в кредит, діють аналогічні вимоги, що і до нерухомості без обтяження. Якщо особа, оформляючи іпотечну позику, використовує кошти материнського капіталу, то оформити квартиру доведеться у спільну часткову власність.

Зобов’язання по оплаті іпотечного кредиту покладається на обох подружжя. Борги є спільною власністю чоловіка і дружини, і також як спільно нажите майно діляться навпіл в разі розірвання шлюбу (Сімейний кодекс України).

приклад

Подружжя Іванови вирішили придбати чотирикімнатну квартиру в іпотеку, причому частина боргу була оплачена з коштів материнського капіталу. Частка кожного члена сім’ї в даній квартирі становить по 1/4. Подружжя вирішило розлучитися. Згідно із законом, борги придбані в шлюбі, також підлягають розподілу в рівних частинах між подружжям. Тобто решту кредитного боргу подружжя зобов’язане виплатити, попередньо поділивши цю суму навпіл.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Поділ материнського капіталу при розлученні

Під материнським капіталом слід розуміти якусь фінансову підтримку, що виходить від держави, сім’ям, у яких з’явився другий або наступна дитина. Дану підтримку регулює Закон України «Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей».

Материнський капітал виражається в спеціальному документі – сертифікаті на певну грошову суму, яку можна витратити на встановлені державою мети:

  1. поліпшення житлових умов;
  2. оплату освітніх послуг для дитини;
  3. формування накопичувальної пенсії мами;
  4. компенсацію витрат на товари та послуги для дітей інвалідів (новий напрямок з року);
  5. отримання щомісячних виплат на другу дитину до 1.5 років сім’ям, в яких середньодушовий дохід нижче 1.5-кратного розміру прожиткового мінімуму в регіоні (новий напрямок з 1 січня 2018 року).

Особа, яка має сертифікат на материнський капітал звертається до територіального підрозділу Пенсійного Фонду України із заявою, де вказує на які цілі будуть витрачені кошти сертифіката.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Материнський капітал при поділі майна» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Материнський капітал при поділі майна

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: