Думка дитини при розлученні

Думка дитини при розлученні
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Думка дитини при розлученні" я розповім про думку дитини при розлученні: вік врахування в суді, чи враховується думка дитини при розлученні батьків, при розлученні батьків суд враховує думку дитини, яка досягла 10 років, рішення суду про проживання дитини з одним із батьків усупереч думці дитини. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
100%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 1

Думка дитини при розлученні: вік врахування в суді

Місцем проживання неповнолітнього, згідно сімейному законодавству України, визнається місце проживання його батьків або опікунів. Тому одним з основних питань, які виникають при розірванні шлюбу подружжя, які мають дітей, є визначення їх подальшого місця проживання.

Вирішити, де будуть проживати діти після розлучення батьків, можна двома способами:

  • шляхом досягнення угоди між подружжям;
  • в судовому порядку.

У разі спору про подальше місце проживання, суд враховує інтереси неповнолітніх та їх думку. Згідно З сімейним кодексу України, діти мають право висловлювати свою думку, щодо питань, які зачіпають їх інтереси, і бути заслуханими в ході розгляду.

Побажання дитини повинні бути враховані в суді, якщо це не суперечить його інтересам. Однак рішення не повинно бути засноване тільки на його думці: остаточне визначення місця проживання виноситься, виходячи з інтересів дітей.

Чи враховується думка дитини при розлученні батьків?

Згідно Сімейного кодексу України, всі питання, що стосуються виховання дітей, вирішуються за взаємною згодою батьків. Тому в разі розірвання шлюбу кращий спосіб прийняття рішення, з ким буде проживати дитина, – це угода між подружжям.

У разі, коли досягнення такої угоди неможливо, суперечка про місце проживання чада після розлучення матері й батька розглядається в районному суді. Згідно З сімейним кодексу України, це питання вирішується, виходячи з інтересів дитини та з урахуванням його думки. Основними факторами, які впливають на визначення подальшого місця проживання, є:

  1. Прихильність до матері, батька, братів, сестер і інших членів сім’ї. Ступінь близькості дитини з членами сім’ї з’ясовується співробітниками органів опіки та психологами. Спостереження за поведінкою і з’ясування його ставлення до батьків, як до пари, і до кожного окремо здатні виявити, до кого з членів сім’ї він найбільш прив’язаний.
  2. Моральні якості матері й батька. Психологом і органами опіки враховується освіта, професія, наявність позитивних характеристик у кожного з подружжя. Особлива увага приділяється факторам зловживання алкогольними напоями або наркотичними речовинами.
  3. Вік дитини. Судова практика показує, що дитину, яка не досягла трирічного віку, в переважній більшості випадків залишають з матір’ю, через те, що вона потребує постійного догляду і турботи. Місцем проживання дітей старше цього віку може бути визначено місцем проживання батька.
  4. Можливість створити умови для виховання та розвитку. Судом враховується робочий графік кожного з батьків, час, який вони здатні приділяти дітям. Наприклад, якщо батько працює вахтовим методом, він не в змозі повноцінно займатися вихованням дитини.
  5. Матеріальне та сімейне становище кожного з подружжя. Судом враховується рівень доходів кожного з батьків, який можна підтвердити відповідною довідкою з місця роботи, умови проживання матері та батька. Не менш важливим фактором буде наявність родичів, які зможуть здійснювати виховання дітей в моменти відсутності батька, тому часто в судовій практиці місце проживання дитини визначається з тим із батьків, хто вже створив нову сім’ю.

Таким чином, думка неповнолітнього – тільки один з факторів, на яких ґрунтуватиметься рішення, з ким він буде проживати. Суд може врахувати його бажання, провівши опитування за допомогою психолога і органів опіки до засідання, а також вислухати саму дитину.

При розлученні батьків суд враховує думку дитини, яка досягла 10 років

Думка дітей, які досягли 10 років, суд повинен врахувати, приймаючи рішення, з ким вони будуть проживати. Однак присутність їх на засіданні не є обов’язковою. Перш за все, органи опіки та психологи з’ясовують, чи не зашкодить участь в слуханні неповнолітньому. Для з’ясування думки дітей про місце проживання і ступеня їх прихильності до матері та батька може бути призначена психологічна експертиза. Її результати пред’являються в ході слухання.

Якщо ж присутність дитини в суді необхідна, відповідно до Цивільного-процесуального кодексу України, його опитування відбувається тільки в присутності педагога.

  • Слухання з питання про подальше місце проживання зазвичай відбувається без присутності батьків, щоб виключити можливість тиску.
  • При цьому з’ясовується не тільки сама думка чада, але і чи не є ця думка нав’язана одним з подружжя.

Бажання дітей може стати вирішальним фактором у визначенні їх подальшого місця проживання, але в деяких випадках судження дитини може суперечити його безпеці. Наприклад, якщо розірвання шлюбу відбувається через домашньє насильство, дітям небезпечно проживати з тим, хто виявив агресію.

З 10 років дитина має право вибирати, з ким жити при розлученні

Місцем проживання неповнолітнього, який не досяг 10 років, визнається місце проживання його батьків або опікунів, згідно З (Цивільно-процесуального) кодексу України. По досягненню 10 років він має право самостійно вибирати, з ким жити. Якщо на момент шлюборозлучного процесу діти досягли віку чотирнадцяти років, то при відсутності угоди батьків про місце їх подальшого проживання, Згідно Цивільно процесуального кодексу України, суд зобов’язаний залучити підлітка до участі в засіданні.

Підліток, який досяг 10 років, може проживати й бути зареєстрованим окремо від батьків – за умови їх згоди та згоди особи, на території якого буде жити дитина. Вважається, що неповнолітні старше 14 років досить зрілі для того, щоб проживати окремо від батьків, тому в ході судового процесу ними може бути подане клопотання про визначення місця проживання підлітка з третьою особою.

Згідно Сімейного кодексу України, підліток, який досяг чотирнадцятирічного віку, має право сам звернутися за захистом своїх інтересів до органів опіки або суд. В цьому випадку побажання про те, з ким із батьків проживати, буде вирішальним.

Звичайно, згідно З сімейним кодексу України, батьки мають переважне право здійснювати виховання своїх дітей. Однак часто виникають ситуації, коли безпосередньо вихованням та доглядом за дитиною займаються інші родичі (наприклад, бабуся чи дідусь). Тому підліток, який досяг 14 років, має право звернутися до органів опіки з вимогою призначити йому піклувальника із зазначенням конкретної особи.

Рішення суду про проживання дитини з одним із батьків усупереч думці дитини

Попри те, що судження дітей, які досягли десятирічного віку, так чи інакше має бути враховано при визначенні місця їх подальшого проживання, цей фактор не може бути визначальним. Судова інстанція приймає рішення про те, з ким буде проживати неповнолітній, перш за все, ґрунтуючись на його користь.

Суд, вислуховуючи думка дитини про місце його подальшого проживання, враховує, що бажання може бути засноване на жалості до батька або м’якості одного подружжя у виборі методів виховання. Тому судове рішення може бути прийнято, всупереч бажанню, яке озвучив це неповнолітньому.

Важливим, але не єдиним показником, є матеріальна забезпеченість подружжя. Також суд зверне увагу на можливість приділяти необхідний час вихованню (наприклад, на графік роботи кожного з подружжя). Не менш важливою обставиною стануть моральні якості батьків і інші фактори.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по врахуванню думки дитини при розлученні.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по  врахуванню думки дитини при розлученні буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу з врахування думки дитини при розлученні.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по  врахуванню думки дитини при розлученні, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Думка дитини при розлученні» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Думка дитини при розлученні

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: